Valószínűleg egészen elképesztő adatokat kapott volna egy erre szakosodott megfigyelő, ha augusztus 8-án, az olimpiai elődöntőbe jutásért vívott magyar-izlandi kézilabdameccs alatt vizsgálta volna a hazai internetes forgalmat. A beszámolók szerint ugyanis ez az összecsapás volt az egyik leginkább követett esemény a hazai felhasználók körében a londoni játékok idején, ráadásul számos weboldal élő, percenként frissülő közvetítésben számolt be a drámai végjátékot és végül magyar győzelmet hozó mérkőzésről, vagyis sűrűn frissíthettek a magyar netezők is.
Az idei ötkarikás játékok egyébként megdöbbentő nézőszámot produkáltak nemcsak a tévés piacon, de a virtuális térben is. A Gemius adatai alapján a londoni nyári olimpia idején a magyar sport- és olimpiai oldalak közel 3 millió embert vonzottak, vagyis a 15 évesnél idősebb hazai internetes tábor 61,6 százaléka, közel kétharmada a weben is követte az eseményeket. Az olimpia alatt közel 1 millióval több felhasználó látogatott sportoldalakat, mint az azt megelőző időszakban. Az olimpiát megelőzően átlagban heti 1,85 millió internetfelhasználó kattintott a sport tematikájú weboldalakra, ami több mint másfélszeres növekedést jelent az ötkarikás játékok időszakában. Az olimpia így közel 800 000 fővel verte meg a futball-Európa-bajnokságot, mely legaktívabb hetében 2,045 millió sportrajongót vonzott a monitorok elé.
Augusztus 8-a egyébként az egyik legütősebb napnak bizonyult az olimpia alatt a hazai sportoldalaknál, csak ezen a napon több mint 955 ezren keresték fel őket. A hatalmas érdeklődés nem meglepő, hiszen a már említett kézilabda-mérkőzés mellett a kajak-kenusok is belehúztak (lapátoltak), és két aranyéremmel gyarapították a magyar csapat éremgyűjteményét. A legnagyobb forgalmú nap azonban mégsem ez, hanem augusztus elseje lett, akkor 957,7 ezren kattintottak a sportoldalakra, illetve az olimpiával foglalkozó site-okra. A nagy érdeklődés oka pedig Gyurta Dániel szereplése lehetett, aki aznap nyerte meg a 200 méteres mellúszást.
De jelentős érdeklődés volt több olyan napon is, amikor nem szerzett érmet a magyar olimpiai csapat. Ezek az alkalmak többnyire olyan jelentős érdeklődést kiváltó sportágakhoz voltak köthetők, mint a vízilabda vagy a kézilabda. Ugyanakkor a tornász-, atlétikai és vívóesemények a kiemelkedő magyar eredmények ellenére nem váltottak ki jelentős aktivitást a sportot kedvelő hazai netezőkben – derül ki a Gemius adataiból.
Az olimpia nemcsak a látogatók számát növelte, hanem az érdeklődés intenzitására is jelentős hatással volt a kutatócég közlése szerint. Míg a londoni játékok előtti időszakban az egy látogatóra eső heti oldalletöltések száma 10,37-os értéket mutatott, addig az olimpia alatt ez a szám 13,9-re ugrott. Ehhez hasonlóan a sporttartalmak böngészésével eltöltött idő is ugrásszerűen növekedett. Az egy felhasználó által egy hét alatt a sportoldalakon eltöltött idő közel 60%-kal növekedett, így elérve a 43,54 percet. A gemiusTraffic adatai alapján az is kivehető, hogy az érdeklődés reggeltől kezdve folytonosan épült, a csúcspontját 16 órakor érte el, és a munkaidő befejeztével egy időben visszaesett, majd a késői órákban ismét megugrott, az esti csúcspontot 22 óra körül elérve.
Az olimpia alatt az Origo Sport, az Index sportrovata, a Sportgéza, a Nemzeti Sport Online (NSO) és a Hír24 online lapcsalád sportoldala, a Sport24 vonzotta a legtöbb látogatót. Az Origo sportrovata például a 31. héten (július 30–augusztus 5.) 867,7 ezer egyedi látogatóra tett szert, míg a következő héten 20 ezerrel kevesebb, 847,7 ezer látogatója volt az oldalnak. A Sportgéza.hu közel 730 ezer egyedi látogatót vonzott a 31. héten, míg az olimpia utolsó hét napján 653,6 ezret. De jócskán 400 ezer fölött volt az egyedi látogatók száma az NSO-nál is a londoni játékok mindkét teljes hetében, míg a Sport24.hu-t közel negyedmillióan látogatták meg az olimpia ideje alatt.
Ráadásul a jelek szerint a netezők nem érték be az eredmények gyors átfutásával, hanem hosszabb időt szenteltek annak, hogy képbe kerüljenek a nyári játékok történései kapcsán. A Gemius OPA adatai szerint a londoni olimpia ideje alatt az Origo Sporton a látogatások átlagos ideje 9:44 perc volt, az NSO-n 07:05, míg a Sportgéza.hu-n 04:21 volt.
Hírbe hozott olimpikonok: a médiában is taroltak a legjobbak
A magyar olimpikonok eredményei, a velük kapcsolatos történések hetekig biztosítottak bőséges híranyagot a hazai online médiumoknak. A Ferling Webline sajtófigyelő csapata pedig utánajárt, hogy az úszócsapatból kikről született a legtöbb cikk. Nos, talán nem meglepő módon Gyurta Dánielről jelent meg a legtöbb írás, szám szerint 1979. A netes népszerűségi versenyben Cseh László lett a második, 1669 írás szólt róla az online médiumokban, míg az olimpia egyik legnagyobb meglepetését okozó és 10 kilométeres úszásban aranyat szerző Risztov Éva lett a harmadik 1096 cikkel. A paralimpiai bajnok és ezüstérmes Sors Tamás (840) azonban rögtön utánuk foglal helyet a negyedik helyen. Sőt, a szintén paralimpikon Tóth Tamást (600) is csak Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka előzi meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.