A lapunk által megkérdezett biztosítók sem számítanak olyan erős kampányra, mint az elmúlt években, amikor az egymilliót is meghaladta a váltók száma. Flamich Gábor, a Signal főosztályvezetője szerint maximum félmillió váltó lesz, a díjak közötti különbség ugyanis csökkenni fog, néhány száz forint miatt pedig nem mindenki vállalja a váltással járó procedúrát. Az Aegon szerint is maximum 500-600 ezer autós válthat. A Köbénél ennél is kevesebb, csak 300-350 ezer valódi, és az újrakötőkkel együtt is összesen 400-420 ezer váltóra számítanak. A Genertelnél szintén 400-450 ezer körül becslik ezt a számot.
A díjak alakulása a kampány egyik legfontosabb kérdése. Ezek 2007 óta folyamatosan csökkennek, és bár már évek óta vannak olyan piaci szereplők, amelyek úgy vélik, megáll a díjak zsugorodása, ez sosem történt meg. Nem csoda, hogy az idén már a legtöbben óvatosan fogalmaznak ezzel kapcsolatban, de így is egyre többen vannak, akik emelkedésre, vagy legalábbis stagnálásra számítanak a piacon. A legdurvább emelésre a Biztosítás.hu számít, az alkuszportál szerint tízből kilenc biztosító tervez díjemelést. A cégek már év közben is sokat drágítottak, a tavalyi kampányban tapasztalt 11 ezer forintos átlagdíj februárban már megközelítette a 19 ezer forintot, mostanra pedig 23 ezer forint fölött jár.
A konkurens Netrisk sem számít díjcsökkenésre, szerintük az átlagdíj 12-13 ezer forint között alakul majd, ez valamivel magasabb a tavalyinál. A PBA Biztosítási Alkusz ezzel ellentétes véleményen van. Szerintük az idén is lehet még akár 5 százalékos árcsökkenés is, mivel a biztosítók nem hagyják majd ki az intenzív kgfb-kötési időszakot, és kampányolnak majd.
Maguk a biztosítók persze csak az utolsó pillanatban terítik majd ki a kártyáikat. Az idén még a nyomdák sem tudják majd meg egy nappal korábban a díjakat, hiszen az újságokban már nem kell közzétenni a tarifákat, csak a Magyar Nemzeti Bank és a Magyar Biztosítók Szövetségének internetes oldalán, illetve saját honlapjukon kell publikálni azokat. Flamich Gábor szerint az évközi tarifákhoz képest csökkenni fognak a díjak, de a tavalyi kampányhoz képest már stagnálás vagy áremelkedés várható. Hasonlóan vélekedik a K&H Biztosító is, és Papp Lászlóné, az Aegon gépjármű-biztosítási üzletágának igazgatója is.
A korábban nagyon olcsónak számító Köbe szerint sincs már tér a további díjcsökkenésre. Ennek egyik oka a biztosító szerint a jövőre az ideinél gyorsabban növő GDP, ami a gépjárműhasználatra is hatással lesz, és a kárgyakoriságot is fokozza majd. A Genertel szerint sincs realitása a díjcsökkenésnek, sőt ők 5 százalékos díjemelkedésre számítanak. Az azonos cégcsoportba tartozó Generali szerint ugyanakkor még mindig akadhat olyan biztosító, amelyik az ügyfélszerzési célokat előtérbe helyezve irreálisan alacsony díjakkal jön majd elő.
A január 1-jei évfordulósok továbbra is december 31-ig mondhatják fel a régi biztosítónál a szerződésüket, és az év végéig kell megkötniük az új céggel a szerződést. Az első díjrészletnek március 1-ig kell beérkeznie a biztosítóhoz. Ha ez nem történik meg, a biztosítónak törvényi kötelessége megszüntetni a szerződést.
A január 1-jei évfordulósok továbbra is december 31-ig mondhatják fel a régi biztosítónál a szerződésüket, és az év végéig kell megkötniük az új céggel a szerződést. Az első díjrészletnek március 1-ig kell beérkeznie a biztosítóhoz. Ha ez nem történik meg, a biztosítónak törvényi kötelessége megszüntetni a szerződést. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.