A magánszolgáltatók fő konkurense a paraszolvencia, miután az állami intézményekben a közfinanszírozást kihasználva szolgálják ki a pácienst, és így jutnak bevételhez – mondta Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász. Szerinte a magánszolgáltatók továbbéléséhez nagyban hozzájárulhat, ha egységes minőségbiztosítási rendszert vezetnének be. Fontos kritérium, hogy kap-e például a magánellátás keretében zárójelentést a páciens, és az beépíthető-e a teljes ellátási rendszerbe a szektorsemlegesség elve alapján.
Zsembery Levente, a Kockázati- és Magántőke Egyesület elnöke arról beszélt, hogy a kockázati tőkebefektetők számára általánosságban véve a magyar egészségügy áttekinthetetlen, zavaros piacnak számít. „A betegellátás nem egy olyan terület, ahol a piaci viszonyok működni tudnak” – jegyezte meg.
Lehoczky László, az MKB Egészségpénztár elnöke kiemelte: általános tendencia, hogy a hatékonyság javulása érdekében egyre kevesebb egészségpénztár van a piacon, ami egy régóta tartó folyamat. Az egészségpénztári befizetések, mint cafeteria-elem népszerűségét jelentősen befolyásolja, hogy a munkaadókat mekkora adó-, illetve adminisztratív teher sújtja ezen juttatás biztosításakor. A munkavállaló legfőbb szempontja a cafeteria-elemek közötti választáskor pedig az, hogy melyiket tudja legkönnyebben készpénzre váltani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.