BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jelentős fejlesztések az Ipoly Erdőnél

Több nagyobb beruházás is zajlott az elmúlt időszakban az Ipoly Erdő Zrt.-nél, amelyek értéke az idén, a január–szeptemberi időszakban elérte a 322 millió forintot.

Több nagyobb beruházás is zajlott az elmúlt időszakban az Ipoly Erdő Zrt.-nél, amelyek értéke az idén, a január–szeptemberi időszakban elérte a 322 millió forintot – mondta a Világgazdaság megkeresésére Kiss László vezérigazgató. Tájékoztatása szerint a Királyréti Látogatóközpont létrehozására az idén 138 millió forintot fordított a társaság. A látogatóközpont elkészült, a működési konstrukció kidolgozása folyik. Az ehhez kapcsolódó fejlesztés további részének, a Várhegy-kilátó, a pálos kolostor emlékhely és az Irma-forrás közbeszerzési eljárásának lebonyolítása folyamatban van. Ezen beruházási elemek várhatóan a jövő évben készülnek el.

Közben megkezdődött a szlovák-magyar, úgynevezett SK-HU For School pályázat keretében megvalósítandó somoskői erdei iskola beruházása is.

Az Ipoly Erdő Zrt. közjóléti-turisztikai ágazatának árbevétele az éves terv 90 százaléka, ráfordításai az előirányzat 87 százalékát teszik ki. A gazdálkodás más területeiről 112 millió forintot csoportosított át a társaság a közjóléti feladatok finanszírozására.

Fotó: Pixabay

Az utóbbiak ellátása során az alapító által megfogalmazott célok és kötelezettségek teljesítése a feladat, amelyhez nagy segítség a közfoglalkoztatási program kínálta lehetőségek kihasználása. A jövedelemtermelő turisztikai objektumok látogatottsága folyamatosan nő, működtetésük azonban még így sem minden esetben rentábilis.

Ezzel kapcsolatban Kiss László rámutatott: egy erdőgazdaság eredményes gazdálkodása nemcsak a piacon mérettetik meg, hanem – csakúgy, mint például az oktatás és az egészségügy területén – szakmai elvárások és jogszabályi követelmények is befolyásolják, sőt az erdészet esetében még a természeti viszontagságok is nehezítik a tervezhetőséget.

Az Ipoly Erdő Zrt. gazdálkodási eredményét a fahasználati ágazat határozta meg, ennek a teljes árbevételen belüli 81,6 százalékos részaránya a tervezett szinten alakult 2017-ben. A cég által kezelt erdőterület 61,9 százaléka (40 524 hektár) természetvédelmi oltalom alatt áll.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.