Ma már egy-egy osztály vagy óvodás csoport csak kirándulásként látogat el valamelyik borászat ültetvényére vagy valamelyik termelő gyümölcsösébe, ahol pár órára megtapasztalják, milyen is a gyakorlatban a szüret, míg korábban a tanévkezdés az őszi munkálatokat is jelentette a diákok számára – írja a Teol annak kapcsán, hogy a diákok őszi munkákon csak elvétve fordulnak elő, míg nyáron aktívan vállalnak szezonális feladatokat.
Ugyanakkor a digitalizáció nyújtotta előnyök mellett (drónok, számítógépek, műholdak használata) a kétkezi munkát sem veti meg az új generáció.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara is támogatja a diákmunkát – emeli ki a lap cikke –, ilyen például a gyümölcsök betakarítása, ami nem igényel túl nagy erőfeszítést, az elvégzett munkával azonban a termelő és a gyerekek is jól járnak. A diákok betekintést kaphatnak a munka világába, találkozhatnak a munkaadói elvárásokkal, de megélhetik annak örömét is, hogy saját maguk kereshettek pénzt.
Mivel a felnövekvő generációnak sajnos ma már nincs élő kapcsolata a mezőgazdasággal, az agrárkamara igyekszik minél szélesebb körben megismertetni a gyermekekkel, diákokkal az agrárium szépségeit. Az elmúlt években számtalan üzemlátogatást szerveztek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.