Görögország egész területén tilos a juhok és kecskék tenyésztésre, hizlalásra és vágásra történő szállítása a kecskepestis miatt – közölte a BBC a görög mezőgazdasági minisztérium tájékoztatása alapján.
A jelentés szerint új fertőzéses eseteket észleltek Larissa középső régiójában és a déli Korinthoszban. A vírus a fertőzött állatok legalább 80 százalékát képes elpusztítani,
emberre viszont nem veszélyes.
A görög mezőgazdasági minisztérium hétfői közleménye szerint a tilalmat a betegség terjedésének és felszámolásának korlátozása céljából vezették be. Kiemelték, hogy tájékoztatták az állattenyésztőket, a sajtkészítőket, a vágóhidak tulajdonosait és a takarmányszállítókat az új tilalomról. A hétvégén a minisztérium illetékesei sürgős megbeszéléseket is tartottak azon régiók helyi hatóságaival, ahol az új eseteket észlelték.
Egyelőre vizsgálat folyik a járvány forrásának megállapítására, nem zárva ki a külföldről érkező behozatalt. Görögország az Európai Unióval és a blokk tagállamainak állategészségügyi szolgálataival is kapcsolatot tart. Az EU szabályozása szerint a teljes állományt le kell selejtezni a kecskepestis megerősítése után, majd a fertőzött gazdaságot fertőtleníteni kell.
Már legalább 7000 állatot levágtak Görögországban, mióta a betegség július 11-én először megjelent az országban.
A görögöknél él a legtöbb kecske Európában, és az ország büszke kecske- és juhtejből készült feta sajtjára. A lap azt is megírta, hogy a vírust először 1942-ben jelentették Elefántcsontparton.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.