Várólisták alakultak a luxusórák piacán. A legnívósabb gyártók egyes modelljeire 5-10 évet is várniuk kell a majdani tulajdonosaiknak. A jelenség felvirágoztatta a luxusketyegők másodpiacát.
Vannak olyan modellek, amelyek használtan jóval drágábban cserélnek gazdát, mint amennyibe újkorukban kerültek
– ez is jól mutatja a felfokozott piaci helyzetet.
A Concorde Értékpapír privátbanki üzletfejlesztési igazgatója, Nagy Bertalan a VG Podcastnak azt mondta, a jelenség azért is érdekes, mert az automata órák az okosórák időszakában a felhúzható, rendkívül tradicionális, csúcsminőségű, ám tudásukat tekintve jóval egyszerűbb készülékek. A népszerűségüket azonban mutatja, hogy
bizonyos országokban a várólistára sem lehet felkerülni, mondván öt éven belül biztos nem tudják szállítani az órát.
A Rolexnél azt javasolják, hogy más országban is nézzen körül a vevő, mert elképzelhető, hogy ott még van kvóta.
A kereslet robbanása ellenére sem változtatott árazási szokásain a Rolex. Évente egyszer 8-10 százalékkal srófolják feljebb modelljeik árát. A gyártási mennyiségen viszont nem emel a svájci cég, amivel busás többletnyereségről mondanak le. Ez persze valószínűleg nem is menne egyszerűen, lévén kézzel készült modellekről van szó, amiket különlegesen képzett órásmesterek raknak össze.
Keresse a VG Podcastet a kedvenc alkalmazásán!Spotify: VG Podcast Anchor: VG Podcast Google Podcasts: VG Podcast Radio Public: VG Podcast Breaker: VG Podcast |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.