Az üzemépület előtt a győri gyár munkatársai mellett a budapesti üzem képviselői gyűltek össze, és transzparenseken követelték munkahelyeik megvédését. Selmeczy György tájékoztatása szerint azt szeretnék elérni, hogy a több mint kétszáz éves gyár munkahelyei megmaradjanak, akár a működtetési forma megváltoztatásával is. Lehetségesnek tartanák vegyesvállalat létrehozását, felvetették a profilváltás eshetőségét és az üzem értékesítését is.
A cég vezetői a leépítést a tervek szerint decemberben kezdik el és jövő májusig lebonyolítják. A titkár közölte: ha tiltakozásuk ellenére is sor kerül a gyárbezárásra, akkor a kollektív szerződésben szabályozott juttatásokon felül további anyagi gondoskodást követelnek. Szántó Balázs, a GE fényforrás üzletágának szóvivője az újságíróknak elmondta: az elsősorban lámpagyártó gépeket előállító győri gyárat a hagyományosfényforrás-gyártás beszűkülése miatt tervezik bezárni. Esélyirodát nyitnak, amely a munkájukat elvesztett emberek újbóli elhelyezkedését segíti.
Közlése szerint az elbocsátottak átlagosan 14 havi átlagkeresetüknek megfelelő összeget kapnak. A demonstráción megjelent Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke, aki újságírók előtt kijelentette: elfogadhatatlannak tartják "az extraprofitban érdekeltek" gyárbezárással összefüggő döntését. Hozzátette: ha az elbocsátásokra mégis sor kerül, akkor az érintetteknek segíteni akarnak a munkahelykeresésben. Felvetette: a Siemens egyik budapesti gyárában jövő tavasszal lehetőség lesz az elhelyezkedésre annak a munkakultúrának a birtokában, amelyet a győri gépgyár dolgozói felhalmoztak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.