Az intézményeket ellenőrző ÁSZ vizsgálatból kiderül: gyakran előnytelen, hosszú távra szóló szerződéseket kötöttek a kórházak a külső szolgáltatókkal, amikor rájuk bízták a takarítást, a mosatást vagy diagnosztikai szolgáltatásaikat. Ám azt is megjegyezték a számvevők, hogy az intézmények nem tudhatták, hogy 2007-ben a reformintézkedések során csökkentették a kórházi kapacitásokat és három intézményt (az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet, a Svábhegyi gyermekkórházat, az Országos Gyógyintézeti Központot) bezárták.
A bezárt kórházak felszámolását végző Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézet (EKI) főigazgatója Kárpáti Zsuzsa szerint az egészségügyi tárca nem mérte fel előre, hogy mekkora anyagi terhet jelent a kórházbezárás, utólag derült ki, hogy annak összege 3,2 milliárd, ennek kiegyenlítetéséről kellett tárgyalnia az EKI-nek a beszállítókkal. Egyébként a megszűnt kórházak a takarítást, a mosatást, karbantartást, bizonyos diagnosztikai eljárásokat bíztak külső cégekre. Előfordult, hogy például a diagnosztikai berendezések üzemeltetőivel meghatározott számú vizsgálatra szerződtek, akkor is, ha bizonyítottan nem volt annyi eset. Előfordult az is, hogy úgy nyertek közbeszerzési eljárást szolgáltatók, hogy nem is volt a birtokukban az ellátáshoz szükséges eszköz. Sok esetben azért kell az államnak fizetnie, a mert a kórházak hosszú távú, tíz-húsz évre szóló szerződéseket kötöttek. Az ÁSZ egyelőre nem kívánja kommentálni az ügyet, hiszen a vizsgálat összegzése még nem történt meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.