Szerinte a cég döntése az NM kényszeretetés elleni tavalyi kampányára vezethető vissza, mivel a magyar vállalat ennek nyomán kiszorult a német piacról. E döntéssel a társaság hosszú távon stabil piaci pozíciókat biztosíthat magának, és új állásokat teremthet – tette hozzá.
Az NM szerint a hosszas tárgyalásoknak köszönhető, hogy a magyar cég a libatartás megszüntetése helyett az „európai megoldások” átvétele mellett határozott, vállalva a beruházási pluszköltségeket is. A szervezet leszögezi: a libatöméssel dolgozó többi magyar cégnek – elsősorban a szentesi Hungerit Zrt.-nek – is követnie kellene a PL és az azonos cégcsoporthoz tartozó Kiskunhalasi Baromfifeldolgozó (KB) Zrt. példáját.
A Hungerit a németországi láncok közül az Edeka, a Globus, a Real és a Norma részére szállít „állatkínzó” módszerekkel előállított termékeket. A Rewe, a Kaufland, az Aldi és a Tengelmann viszont már a tavalyi botrány nyomán leállította a tömésből származó libamáj vásárlását, s ezzel hozzájárult a PL mostani döntéséhez – állítja az NM.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.