Lázasan számolnak a klinikák, kórházak vezetői. A kérdés: mennyit veszítenek a tavalyi finanszírozáshoz képest, lesz-e anyagi erő a zökkenőmentes betegellátáshoz?
A helyzet élesbe fordult, hiszen dr. Rácz Jenő, egykori miniszter, a Magyar Kórházszövetség várományos elnöke szerint a kórházak sora zárhat be végleg. Különösen a gyenge lábakon álló egészségügyi intézményeket fenyegeti a végleges csőd. Másrészt bizonyossá vált: a betegek sem járnak jól - írta a bama.hu.
Bajban lehetnek a kiskórházak
Nem szabad majd azon csodálkozni, ha egy laborvizsgálatra, netán egy halasztható műtétre akár hónapokat is kell várni. Ráadásul folyik a minimumfeltételek vizsgálata is, pótolni kell az öreg műszert, a hiányzó ápolót és a megfelelően szakképzett orvost. Ha nem sikerül, az adott osztályra lakat kerülhet, ami újabb bevételkieséssel jár.
Baranyában pengeélen táncolnak az intézmények.
Dr. Ruzsa Csaba, a Baranya Megyei Kórház főigazgatója szerint mivel fizetést nem tudnak emelni, bármikor előfordulhat átmeneti szakemberhiány, s csak azért nem kerülnek nehéz helyzetben, mert Pécs egyetemi város, s egyezséget kötöttek a klinikákkal egymás megsegítésére.
Viszont a finanszírozás megcsappanása óvatosan számolva is havi 15-20 milliós havi bevételkiesést okoz számukra, s egyelőre kérdés, hogy ez az öszszeg miből pótolható.
Még nagyobb a klinikák gondja, pedig már sokat sikerült a tetemes adósságból ledolgozniuk. Dr. Kollár Lajos, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjának főigazgatója szerint a mamutintézményben akár 1-1,5 milliárdos hiányt is okozhatnak a „lebegtetett forintok”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.