Az idén január végén kötött részvényesi megállapodás alapján a Mol az INA hatfős igazgatóságába három főt delegál, köztük az elnököt, akinek a szavazata egyenlőség esetén dönt. A horvát kormány szintén három főt delegál a testületbe. A Mol öt főt delegál az INA kilenc fős felügyelő bizottságába.
A horvát kormány a szerződés szerint vétójoggal rendelkezik bizonyos esetekben azért, hogy biztosíthassa a nemzeti energia-ellátást és beleszólhasson az INA stratégiai eszközeit érintő egyes döntésekbe. A részvényesi megállapodás határozatlan időre szól, s addig hatályos, amíg mindkét fél legalább 25 százalék plusz 1 szavazattal rendelkezik az INA-ban. A horvát kormány elővételi jogot kap a Mol INA-részre arra az esetre, ha a Mol ellenséges felvásárlás célpontjává válnék.
A Mol részesedésnövelési ügyletét jelenleg vizsgálják a horvát versenyhatóságok. Lapjelentések szerint ennek nyomán az INA-Mol-nak horvátországi benzinkút-hálózata egy részétől valószínűleg meg kell válnia. Az INA-részesedés mellett a Mol tulajdonosa még a horvátországi Tifon benzinkút-hálózatnak is - mutat rá a horvát lap.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.