A késés mögött lehetnek finanszírozási gondok is, és ez egyáltalán nem meglepő, hiszen az ingatlanpiacon a fél-egy évvel ezelőttihez képest 20–40 százalékkal magasabb önerőt kell letenni, és drágábban lehet forráshoz jutni. A pénzügyi válság után bekövetkező gazdasági zuhanás még inkább elbizonytalaníthatta a befektetőt. Írásbeli megkeresésünkre nem kaptunk választ a cégtől, az önkormányzatnál pedig azt mondták: tudnak a tervekről, de a társaság (Polar Investments Ltd.) még nem fordult hozzájuk. Ha mégis szeretné megvalósítani az elképzeléseit, akkor külön erre a projektre szabott szabályozási módosításokat kell végrehajtani.
Értesülésünk szerint tavaly májusig a beruházó még szorosan együttműködött a Mestervonal nevű tervezőcéggel, ám azután a társaság szerint eltűntek a külföldi partnerek. Ezt a beruházó finanszírozási nehézségekkel magyarázta, de azóta elérhetetlen a Mestervonal számára. A Sopron Plaza mögé tervezett beruházás helyszíne főleg a hármas határ, valamint a bécsi és pozsonyi repülőtér közelsége miatt jött szóba. A tengerentúlról is utaztattak volna be – állítólag az Euro Vegas szintjét célozták meg.
A Polar Investments néhány éve 12,5 millió euróért jutott hozzá a 225 hektáros fejlesztési területhez. Honlapja szerint ott egy úgynevezett megaméretű idegenforgalmi, kulturális és üzleti központot akar létrehozni. A tudomásunkra jutott tervek szerint négy 4-5 csillagos és egy 5+ csillagos hotelt építenének Hard Rock márkanéven. Látványos kaszinót, kilenclyukú golfpályát, konferencia-központot, luxusüzleteket, amfiteátrumot, koncerttermet, jégshow-k rendezésére alkalmas pályát, olimpiai szabványoknak megfelelő uszodát létesítenének a patak felduzzasztott vize mellett (innen a Golden Lake projektnév – a szerk.). Szabadtéri rendezvényeket, vásárokat és fesztiválokat is rendeznének a vízhez közel.
A Polar Investments Ltd. egy másik magyarországi beruházásban is érdekelt. Társtulajdonosként megvásárolta a 3500 négyzetméteres volt Kontrax-irodaházat a fővárosi Hungária körúton, és annak felújítása után bővíteni szeretné a tömböt nettó 23 ezer négyzetméterrel. Honlapja szerint az építési engedélyt már megszerezte, s ezenkívül további 4000 négyzetméternyi kiegészítést is tervez, ehhez beadta a kérelmet. A régi irodaházat összesen kilencmillió euróért vette meg egy ismeretlen üzlettárssal, ő 600 ezer eurót fizetett a vételárból, s most 25 százaléka van a projektcégben.
Térségünkben a cég Bukarestben is jelen van egy 2-300 lakásos projekttel. Annak sorsa egyelőre ismeretlen, feltehetőleg elhalasztották, de nem tettek le róla. Annak idején 1,5 millió eurót költöttek az előkészületekre, s ezzel 50 százalékos tulajdonrészt szereztek a projektcégben. Európában a magyar és a román piacon kívül csak Nagy-Britanniában van jelen a csoport egy logisztikai központtal. Egyébként észak-amerikai és izraeli beruházásairól is ismert a társaság. A Polar Investmentset a tel-avivi tőzsdén jegyzik, saját tőkéje a 2008. június 30-i állapot szerint 376 millió sékel (1 sékel = 54 forint). Tulajdonosai főleg izraeli magáncégek és magánszemélyek.
A városi önkormányzat egy múlt év szeptemberi kormánydöntés értelmében 600 millió forintos uniós támogatást nyert erre.
A támogatási szerződést az E-Build szerint várhatóan június 15-ig írják alá.
A városi önkormányzat egy múlt év szeptemberi kormánydöntés értelmében 600 millió forintos uniós támogatást nyert erre.
A támogatási szerződést az E-Build szerint várhatóan június 15-ig írják alá. Kérdéses az izraeli megaberuházás -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.