A borászat nem csatlakozott a hétvégi Nyitott Pincék rendezvénysorozathoz, elég volt neki magának is nyitott kapukkal, borkóstolóval, pincelátogatással várnia az arra járókat.
Borai – a furmint, az aszú, a hárslevelű, a muskotály, a szamorodni, a sauvignon és a chardonnay – a 80 hektárnyi saját szőlőből származik. A terület 27 olyan dűlőben található, amelyek hét hegyaljai településhez tartoznak. A hetes szám visszaköszön a tőkéken is: ennél több fürtöt nem hagynak rajta, első a minőség. És a második is: a fölös fürtök ott maradnak a tőke tövében, hogy gazdagítsák a talajt.
A kaszinó épülete 2003 óta a borászat főhadiszállása, ott van a szőlőfeldolgozó, a pince, a palackozó, az irodák és a kóstoltató helységek is. Készülnek ott borok hagyományos hordós és fémtartályos módszerrel is. A mintegy százezer forintba kerülő tölgyfahordók magyar, kanadai és francia kádárok munkái. Átlagosan hét év alatt elhasználódnak, eladják őket. Máshol persze még évekig jól szolgálnak a neves borászat levetett hordói.
Hanem feliratuknak nem szabad bedőlni. Annak, aki a meggyes és a birsalmás furmintot olvasván valami speciális ízesítésre készül, a házi túravezető hamar felteszi a kérdést: mégis mit gondol, mi van a medvés furmintban? Szóval, csak dűlőnevek, a fenti 27-ből. Amúgy az Árvay és Társa Pincészet által használt palack se kizárólag magyarországi gyártású. Bár a borászok szerint a hazai szakma is el tudna tartani egy minőségi magyarországi palackgyárat, a gyakorlat mégis az, hogy mindenki megoldja, ahogy tudja. Részben tehát importból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.