A tiltakozó környezetvédők azzal érvelnek, hogy az egyre puhább toalettpapírok előállításához több évtizedes vagy akár száz éves fákat kell feláldozni. A Washington Post megfogalmazása szerint a termék olyan ütemben válik egyre puhábbá, hogy a gyártók alig találnak elég fokozót a jelzőkhöz.
A háború annak ellenére zajlik, hogy a toalett papír és arckendő iparági adatok szerint az amerikai fakitermelés mindössze 5 százalékát érinti. A papír- és kartondoboz-gyártás aránya 26 százaléka, igaz, ennek mintegy fele újrahasznosított papír. A környezetvédők ennek ellenére kitartanak, mert – mint mondják – 5 százalék is jelentős, ráadásul szégyenletes évszázados fákat ilyen alantas célokért elpusztítani.
Az ok a gyártási technológiába keresendő. A papírt több réteg farostból állítják össze, az idősebb fák rostjai hosszabbak, így tapintásra puhábbak. Az amerikai piacon a közüzemekben és üzletekben található toalettpapírok 75 százalékban újrafelhasznált papírból készülnek. A magánvásárlóknak azonban mindössze 5 százaléka választ száz százalékig újrahasznosított papírt.
A háború ugyanakkor nem hiábavaló, a Greenpeace négy és fél évig harcolt a Kleenex gyártójával, mire megállapodás született. Eszerint 2011-re a cég termékeinek 40 százaléka újrahasznosításból vagy fenntartható erdészetből származó alapanyagból készül majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.