Mint mondta, ebben a miniszter az illetékes, ha ő nem elégedett a munkájával, természetesen lemond.
Heinczinger István az ATV műsorában hangsúlyozta hangsúlyozta, nem megy csődbe a MÁV, ha az állam még idén megrendeli a szolgáltatást és annak valós értékét kifizeti. Hozzátette, a MÁV nem veszteséges, hanem egy szolgáltató cég, ami alulfinanszírozott.
A vezérigazgató azt mondta, a csődközeli helyzetről beszámoló sajtóhír forrása nem egy minisztériumi háttéranyag, hanem az igazgatóság levele a tulajdonosnak, melyben a szolgáltatás megrendelésének elmaradása esetén várható likviditási problémákról számol be. A Magyar Nemzet tegnapi száma azt írta, hogy csak a decemberi fizetések fedezete van meg a MÁV-csoportnál, januárban elfogy a pénz, s az év első hónapjában csődbe megy a magyar vasúttársaság.
Heinczinger István a végkielégítésekről azt mondta, azokat nem a menedzsment, hanem az igazgatóság által kialakított belső szabályozási rendelet alapján határozzák meg, melyet egy 2003-as kormányrendeletre alapoznak. Hozzátette, minden munkaszerződés törvényes keretek közt jött létre, a benne foglaltak felmondása esetén a MÁV megsértené a Munka Törvénykönyvét a munkavállaló pedig bíróságra mehetne.
Mint ismert, a Magyar Nemzet mai száma arról írt, hogy mintegy 110-120 millió forintot kaphatott távozásakor a MÁV két felső vezetője, egy harmadik társuk pedig kevesebb mint háromévi munkaviszony után körülbelül százmillió forintot tehetett zsebre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.