Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság elnöke a 180 percben elmondta: bonyolítja a helyzetet, hogy nincsenek meg azok a garanciák, amelyek alapján el lehetne bírálni a műsorszolgáltatásra irányuló pályázatokat.
A Fővárosi Bíróság kedden úgy döntött, hogy az ORTT hibázott, amikor a Class FM-nek adta a Danubius Rádió frekvenciáját, mert eljárási hibát vétett. Ugyanebben a perben azt is kimondták, hogy mindettől függetlenül a Class FM maradhat a Danubius frekvenciáin. A bíróság azért is dönthetett így (nem jogerősen), mert a médiatörvény ide vonatkozó része alkotmányellenes – mondta ki még 2007-ben az Alkotmánybíróság. Az Országgyűlés viszont azóta nem módosította a jogszabályt.
Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság elnöke az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában emlékeztetett: 2007-ben a testület egyebek mellett azt is kimondta, hogy nincsenek meg azok a garanciák, amelyek alapján el lehet bírálni a műsorszolgáltatásra irányuló pályázatokat. Nem áttekinthető a rendszer, nincsenek megfelelő határidők, nincsenek megadva az értékelési szempontok, illetve jogorvoslat sincs biztosítva.
Paczolay kiemelte: az alkotmányellenes szabályozás csapdájában vergődik az ORTT, és bizonyos értelemben a bíróságok is. A Fővárosi Bíróság polgári perben bírálta el az ügyet, polgári jogviszonynak fogta fel. Ugyanakkor maga az ítélet utal arra, hogy az ORTT közigazgatási szerv. Ez a lehetetlen helyzet pedig a továbbiakban is fennáll – tette hozzá az Alkotmánybíróság elnöke, aki szerint tanulsága az ügynek, hogy a jogállamiság egyik alapintézménye, a sajtószabadság, azon belül a rádió és televízió frekvenciák műsorszolgáltatási pályázatainak elosztása terén nincs jogállami szabályozás 1996 óta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.