Korábban a Magyar Rádió több műsorában, valamint vezetőjének nyilatkozatában az hangzott el, hogy a közrádió 1,5 milliárdot spórolt tavaly a műsorterjesztési költségekből, míg a Magyar Televízió nem ért el megtakarítást. Ennek ellenére az MTV részesül az átcsoportosítható forrásokból, a Magyar Rádió azonban nem - áll a Magyar Televízió közleményében.
A pontos adatok ezzel szemben azt bizonyítják, hogy a Magyar Televízió két év alatt összesen 1,2 milliárd forintot takarított meg. Nettó 700 millió forinttal költött kevesebbet műsorterjesztésre 2008-ban, mint amennyit a költségvetési törvény meghatározott számára, 2009-ben pedig 500 millió forintot spórolt meg az államkincstárnak. Az MTV a megtakarított összegből eddig nem részesült, sem a digitális átálláshoz kapcsolódó többletkiadásokra nem kapott támogatást, míg 2008-ban a Magyar Rádiónak a költségvetési összegen felül 250 millió forintot juttattak erre a célra a zárszámadási törvény tanúsága szerint.
Tavaly a Magyar Rádió is lényegesen, közel egymilliárd forinttal alacsonyabb összeget költött műsorterjesztésre, mint amennyit a költségvetés engedélyezett volna számára, egyedül a Duna Televízió nem ért el megtakarítást. Amikor az államkincstárban maradó összeg már nagy valószínűséggel kalkulálható volt, 2009 novemberében az MTV gazdasági igazgatója kezdeményezte egy közös javaslat kidolgozását a közrádióval. Egyeztetésre azonban nem kerülhetett sor a Magyar Rádió fogadókészsége híján, ezért nem készülhetett olyan javaslat sem, amelyet a közmédiumok együtt terjeszthettek volna a kormányzat elé a megtakarítás újraelosztásáról.
Az idei évre a kormány 9,5 milliárd forint céltámogatást elvont a nagyobbik köztelevíziótól, abból 2,4 milliárdot a Duna Televíziónak adott, a Magyar Rádió támogatását pedig változatlanul hagyta. Miután az MTV összköltségvetését drasztikusan, 35 százalékkal csökkentették, és ezzel a szabadon felhasználható forrásokat megfelezték, a kormány 670 millió forintot juttat vissza idén a megtakarításokból a legnagyobb közmédiumot felügyelő Magyar Televízió Közalapítványhoz. A céltámogatás kezelésével azonos módon, ezúttal is a tulajdonosi testület hagyja majd jóvá a pénz felhasználásának módját előzetesen, valamint ellenőrzi azt utólag.
A műsorterjesztési támogatás módosítása végül a 1224/2009. (XII. 29.) Kormányhatározat szerint úgy valósul meg, hogy az átcsoportosítható források többségét a Duna Televízió kapja a Hungária Televízió Közalapítványon keresztül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.