A Kantar Media Research kutatási igazgatója szerint ez egy 21. századi római orgia - a hirdetések orgiája.
Az USA legnagyobb egynapos hirdetési eseménye tavaly a Kantar becslései szerint 213 millió dolláros bevételt hozott, sokkal többet mint a 80 milliós bevétel termelő Oscar-díjátadó ünnepség - írja a San Francisco Chronicle.
A Super Bowl alatt egy félperces reklámspot akár 3 millióba is kerülhet, ám a hirdetők a gazdasági bizonytalanságok ellenére is elszántak, hogy az NFL döntőjének hatalmas közönségét használják márkáik fényezésére, megerősítésére. Persze azért vannak, akik a magas költségek vagy más okok miatt kihagyják az eseményt.
A kilencvenes években a Super Bowl alatt a hirdetők többnyire sörmárkák, üdítőitalok, gyorsételek gyártói, és autógyártók voltak. A 2000-es évek dot-com lufija, az informatikában utazó cégek, valamint a filmbeharangozók módosították a reklámok összetételét.
Idén például először szerepel társadalmi célú reklám a hirdetések között. A vitákat kiváltó spotban egy neves amerikaifutball-játékos meséli el, hogy szülei figyelmen kívül hagyták az orvosok figyelmeztetését, és megtartották magzatukat: őt. Az abortusz jogáért harcoló szervezet rögtön kérte a reklám levételét.
Egy szakértő szerint üzleti szempontból kétséges politikai vagy társadalmi kérdéseket célzó hirdetéseket szerepeltetni a döntőn, mivel olyan sokféle véleményű ember nézi együt, akár egy szobában is a mérkőzést, és ők nem vitatkozni akarnak, nem akarnak komoly kérdésekről gondolkodni - egyszerűen csak szórakozni szeretnének.
Vannak nagy távozók és persze nagy visszatérők is. Előbbiek közé tartozik a Pepsi, ami 23 év után nem hirdet a Super Bowl alatt, míg az Intel viszont 12 év után tér vissza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.