A vezérigazgató megemlítette, hogy már az EU is felhívta a figyelmet: a könyvvizsgálók felelősségét korlátozni kell, mert az országok zömében az korlátlan.
Ha egy cég bajban van, arról a cégnek mindenképpen tudnia kell - figyelmeztetett Gion Gábor.
A válságról szólva a vezérigazgató úgy vélte, azt nem lehetett előre jelezni, jobbára néhány egyetemi professzor, kutató volt képes erre, azok, akik az üzleti szférában dolgoztak (hitelminősítők, elemzők), nem.
A Postabank-perről szólva annyit mondott, hogy a százmilliárdos kártérítést nem tudják kifizetni - ezért nem is érdemes a könyvvizsgálókat korlátlan összegekért perelni. (Az interjú még a keddi ítélet előtt készült. Mint ismeretes, a Legfelsőbb Bíróság nem adott helyt az állam keresetének, és elutasította a százmilliárdos kártérítési igényt. Az államnak a 450 millió forintos perköltséget is viselnie kell. A per amúgy tíz évig tartott.)
Várhatóan a jövőben sem gyorsulnak jelentősen a bonyolult gazdasági perek
Nézze meg a teljes interjút!
Furcsa, de nem egyedülálló, hogy a bajba került cégek károsultjai a könyvvizsgálókon is megpróbálják behajtani veszteségük egy részét. Sokszor nem is eredménytelenül. Arra is akad azonban példa, hogy egy nagy cég botránysorozata magával rántja az auditort is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.