Cserháti András hangsúlyozta, az erőmű kapacitásának a megduplázására irányuló tendert ugyan még nem írták ki, de már folynak előzetes több lehetséges céggel.
A tulajdonos, MVM Zrt. tanulmánya alapján négy fejlesztési változat készült. Az Atmea SAS - a francia Areva és a japán Mitsubishi Heavy Industries vegyes vállalkozása - által javasolt ATMEA1, az orosz Atomstroyexport által elképzelt AES-2006, a Toshiba Corp. leányvállalata, a Westinghouse Electric LLC által bemutatott AP1000, illetve a francia-német AREVA által felvázolt EPR.
Cserháti András rámutatott arra, hogy ATMEA1 még nem épült eddig sehol, de megbízható francia, német és japán tapasztalatokon alapul. Az orosz AES-2006 hasonló a meglévő reaktorokhoz és könnyen illeszthető a rendszerbe. Az AP1000 nagy modulokból épülne, azért a megépítése meglehetősen rövid időt venne igénybe. Az EPR 1600 megawatt teljesítményű projektje valamivel nagyobb a többiek 1000-1200 megawattjához képest, így szükség esetén regionális energiaellátóként is működhetne.
A Paksi Atomerőmű bővítésének a tenderét várhatóan 2011 elején írják ki, és 2012 áprilisáig választják ki a győztest - mondta Cserháti András.
A bővítés finanszírozása a tervek szerint részben magánbefektetők segítségével, illetve kölcsönök révén valósulna meg.
Cserháti András korábbi tanulmányokra hivatkozva azt mondta, hogy a befektetés 20-30, legrosszabb esetben 40 éven belül térülhetne meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.