A 2007-es észt-orosz konfliktus is mutatta, hogy milyen komoly károkat lehet okozni egy jól irányzott támadással, ebben az esetben a teljes észt banki rendszert sikerült megbénítani.
Csízmazia István vírusvédelmi szakértő a lapnak kifejtette: a 2007-es esemény jól mutatta, hogy mekkora a függés az informatikai rendszerektől. Szerinte az állam feladata a fontos közszolgáltatások védelmének ellátása, hiszen nemzeti érdek, hogy egy banki vagy telekommunikációs rendszer ne legyen egyszerűen támadható, vagy adott esetben elpusztítható. A cyberhadseregek létező dolgok, de funkciójuk jelenleg sokkal inkább a védekezés, és a biztonsági rendszerek tesztelése, mint a csapásmérés.
Magyarország felkészültségi helyzetét elégtelennek tartja Krasznaí Csaba, a Zrinyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem doktorandusza. Véleménye szerint a magyar szakma felkészült és megfelelően kvalifikált egy megfelelő védelmi rendszer kidolgozására és üzemeltetésére, de ennek még csak a kezdeményeit lehet látni. Ráadásul amíg nem születik egységes szabályozás, addig nem lehet megállapítani, hogy ki a terrorista, ki a katona és ki a nyereségre vadászó bűnöző.
A 2007-es támadás után az észt Hansabank kára megközelítőleg 1 millió dollár volt.
Egyetlen személyt találtak bizonyíthatóan felelősnek az észt-orosz cyberháború után, a férfi 870 dollár büntetést kapott.
A 2007-es támadás után az észt Hansabank kára megközelítőleg 1 millió dollár volt.
Egyetlen személyt találtak bizonyíthatóan felelősnek az észt-orosz cyberháború után, a férfi 870 dollár büntetést kapott. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.