Ezzel szemben a munkahelyteremtő programok, a hitelkondíciók javulása, a képzettebb munkaerő nem játszik számottevő szerepet a kkv-k versenyképességének növelésében - derül ki a 700 vállalkozás megkérdezésével végzett K&H kkv bizalmi index kutatásból.
A legutóbbi K&H kkv bizalmi index kutatás keretében a mikro-, kis- és középvállalkozásokat arról kérdeztük, véleményük szerint mi javítaná leginkább cégük versenyhelyzetét 2010-ben. A megkérdezettek legnagyobb arányban az adózási helyzet javulását és a vállalkozóbarát törvényeket (19%), valamint a megrendelések növekedését (19%) tartják fontosnak ahhoz, hogy cégük versenyképessége javuljon.
A gazdasági/iparági fellendülés a megkérdezett vállalkozások 17%-a szerint javítana versenyhelyzetükön. A versenyképesség növelés szempontjából középmezőnyben végzett tényezőket – a finanszírozási feltételek javítása/állami támogatások növelése, vevők helyzetének javulása, új piacok elérése, árfolyamok javulása - durván minden tizedik vállalkozás tartja fontosnak.
Az ágazatok szempontjából jelentős eltérést tapasztalunk a téren, hogy mely tényezőket tekintik a vállalkozások a leginkább fontosnak versenyképességük növelése céljából. Az ipari cégek szempontjából a megrendelések növekedése jelentené az elsődleges kiugrási lehetőséget, a kereskedelemben azonban az adózási környezet pozitív változását tartják különösen fontosnak.
A szolgáltatóiparban a gazdasági/ipari fellendülést jelölték meg elsődlegesen versenyképességet növelő tényezőként, míg a mezőgazdasági cégek e szempontból az árfolyamok javulását, a forint stabilizálódását tekintik leginkább fontosnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.