Francis Keeling, az Universal Music International alelnöke a Great Escape című zenei rendezvényen arról beszélt az angliai Brighton-ban, hogy a kalózkodást felszámolni nem lehet, szerinte egy ilyen cél kitűzése csak sikertelenséget eredményezhet. A szakértő úgy vélte azonban, hogy a jelenséget egy, a társadalom által elutasított tevékenységgé lehet formálni, és ezt kell, hogy a zeneipari szervezetek globálisan kitűzendő célként meghatározzák.
Keeling szerint az olyan piacokon, mint Spanyolország vagy Olaszország, ahol az emberek úgy fogják fel a kalózkodást, hogy miért fizetnének a zenéért, ha egyszer ingyen is megkaphatják, ellehetetlenülhet a zeneipar működése, ha nem tesznek gyors és határozott intézkedéseket azért, hogy ez az attitűd megváltozzon.
A Universal hosszú évek óta lép fel tevőlegesen az illegális fájlcserélés ellen és lobbizik a nemzeti kormányoknál, hogy megfelelő szabályozással kezelje az egyre nagyobb arányokat öltő szerzői jogi jogsértéseket. A zenekiadó erősen támogatta a brit parlament által múlt hónapban elfogadott Digital Economy Act elnevezésű törvényt is, amely a kalózkodás arányainak visszaszorítására vonatkozóan határozott célokat fogalmaz meg. Keeling hangsúlyozta, reméli, hogy a szigetország új konzervatív-liberális koalíciós kormánya támogatóan viszonyul majd a törvényhez.
A jogszabály rendelkezéseinek végrehajtására és az alkalmazandó szankciókra vonatkozó gyakorlati intézkedések jelenleg kidolgozás alatt állnak. Keeling szerint a cél egy kiegyensúlyozott, a jogsértésekhez mérten arányos és végrehajtható intézkedéscsomag létrehozása kell legyen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.