Such korábban kijelentette, csak akkor folytatja a munkát, ha a "mértékadó politikai erők" támogatják. Korábban csak az MSZP, az SZDSZ és az MDF által delegált kurátorok ajánlották mandátuma meghosszabbítását, de mára vélhetően kiderült, a kormány mást szán a posztra. Ez a lépés a rádió más vezetőit is érinti majd, a Kossuth Rádió főszerkesztője, Kerényi György például már korábban jelezte, ő is távozik, ha Such megy.
A rádió elnökének távozása összefügg az új médiatörvénnyel – írja a Népszava. Az öt előterjesztést tartalmazó javaslatot a fideszes Rogán Antal és Cser-Palkovics András adta be az Országgyűlésnek.
A változások jelentősek, de a közmédiumok, amelyek érdeklődéssel várták a törvényalkotás végeredményét, vélhetően nem erre a változatra számítottak – jegyzi meg a Népszava. A javaslat ugyanis kezdeményezi a Közszolgálati Közalapítvány (KK) létrehozását, a Magyar Televízió, a Magyar Rádió, a Duna Televízió közalapítványainak és a Magyar Távirati Iroda tanácsadó testületének jogutódjaként. A közmédiumoknál eddig külön-külön kuratórium gyakorolta a tulajdonosi jogokat. A jövőben a KK irányítójaként egy közös kuratórium látná el a feladatot. A testületbe egyenkénti szavazással 4 tagot választ az Országgyűlés a jelenlevő képviselők kétharmadának szavazatával. Ez nem lesz egyszerű, sőt előre borítékolható a botrány, hiszen a tagok felét a kormánypárti, másik felét az ellenzéki frakciók jelölik. Vagyis a három ellenzéki párt csupán két tagot küldhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.