Ezek a részvények voltak a legfőbb nyertesek a Wall Street Nasdaq indexében, annak ellenére, hogy a piac többi ágazatában széleskörű árfolyamesés volt tapasztalható. A részvények bevezetése nyomán 226 millió dollár bevétel származott a befektetőktől, 40 millió dollárral több, mint korábban várták - jelenti az AFP.
A Tesla a Ford 1956-ös tőzsdére lépése óta az első amerikai autógyár, amely a piacra dobja részvényeit. A siker érdekességét az adja, hogy a cég 2003-as alapítása óta egyetlen évet sem zárt profittal. A Tesla felső kategóriás elektromos sportautókat gyárt, amelyeket főként sztárok vásárolnak meg. A befektetők mindenesetre bíznak a Teslában, amelynek értékét 2,22 milliárd dollárra teszik. Elon Musk, a vállalat vezérigazgatója igyekezett mindenkit biztosítani arról, hogy a befektetők profitálnak a cég technológiai tudásából. Mint fogalmazott, a Szilícium völgyben a helyük, közelebb állnak a Google-hoz vagy az Apple-höz, mint a GM-hez.
A Tesla Motorsba a közelmúltban 50 millió dollárt fektetett be a Toyota, ennek fejében a japán vállalat 2,5 százalékos tulajdonrészhez jutott. A tervek szerint a Tesla és a Toyota egy tömegtermelésre szánt szedánt dolgoz ki együtt, amelyet 2012-től a szövetségi kedvezménnyel együtt 50 ezer dollár alatti áron forgalmaznak majd. A Model-S piacra kerüléséig a Tesla csak egy típust, egy felső kategóriás Roadstert gyárt és tovább halmozza veszteségeit. Az első negyedévet a cég 29,5 millió dolláros mínuszban zárta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.