Pedig mindegyikük érdeke, hogy valóságos kép készüljön a kórházak gazdálkodásáról, ugyanis ennek alapján dönthet sorsukról a kormány.
Sok intézmény zsonglőrködik, gyakran 120-150 napos fizetési határidőre állítják ki a számlát a beszállítók. Vannak javaslatok, például a gyakori és abszolút számokkal készülő monitorozást, félévente pedig a részletes elemzéseket illetően.
Kódolt a kórházak újabb eladósodása, hiszen havonta 8–20 százalékkal kevesebb pénzt kapnak az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól (OEP) – mondja Csiba Gábor, a Stratégiai Szövetség a Magyar Kórházakért Egyesület elnöke, a miskolci súlyponti kórház főigazgatója. Állítja: intézményének a jövő hónaptól már lesznek kifizetetlen számlái, de sok kórháznak már májusban földuzzadt az adósságállománya.
A szövetség 18 pontos javaslatot tett a kormányzat asztalára, amelyben forrásteremtési lehetőségként például az egészségtelen termékekre kivetett „adóból” közel ekkora összeget vonnának be az ágazatba.
Ám Szócska Miklós egészségügyi államtitkár némileg lehűtötte a várakozásokat, hiszen úgy fogalmazott: a gazdasági keretek határozzák meg a forrásteremtés lehetőségét, de a kórházak helyzetének rendezése prioritás. Egyébként ha lesz konszolidáció az egészségügyben, akkor azt feltételekkel, a különböző alágazatokkal arányosan teszik meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.