A német kancellár helyettes szóvivője tegnap hangsúlyozta: figyelemmel követik a médiára vonatkozó törvények alakulását, annál is inkább, mivel Budapest az EU következő soros elnökeként különleges felelősséget visel azért az összképért, amely az unióról a világban kialakul. Az Európai Parlament több frakciója a törvény visszavonását várja el Budapesttől. Az elnökség ellátásával kapcsolatos aggályainak adott hangot Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter is.
Szijjártó Péter, Orbán Viktor miniszterelnök szóvivője szerint azonban éles hangon megfogalmazott bírálatai nem a helyi kormány hivatalos álláspontját tükrözik. Martonyi János külügyminiszter pedig azt kérte a bírálóktól: előbb olvassák el figyelmesen a törvényt, és csak akkor kritizáljanak, „ha a dolgok nem mennek rendben”. Az Európai Bizottság is megszólalt tegnap a médiatörvénnyel kapcsolatban. A brüsszeli testület nem hivatalos vizsgálatot kezdeményezett, ez azt hivatott eldönteni, a jogszabály mindenben megfelel-e az Európai Unió jogszabályainak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.