Az Új Széchenyi Terv pályázataiból 31 milliárd forint jut egészségügyre, ebből 1 milliárd forint egészségturizmusra. Nő a gyógyszercégek különadója, jelenleg 12 százalék, de akár 20 vagy ennél magasabb összeg is lehet. Duplájára nő az orvoslátogatói díj, amely a teljes rendszerre hatással lesz.
Sokak szerint a beszállítók eddig hiteleztek az egészségügynek, de ez meg fog szűnni, ráadásul a szponzorálás is megszűnik majd, ez pedig azt jelenti, hogy az orvosok számos továbbképzéstől esnek el, amelyet intézményük nem tud finanszírozni. A gyógyszerkasszában eszközölt megszorítás a teljes ágazatra negatív hatással lesz majd.
A konvergencia program és a Széll Kálmán Terv között ellentmondás feszült: 2015-re az egészségügy GDP-arányos részesedését 5,9 százaléka növelnék, ez a visegrádi országok átlaga. Csakhogy eközben 0,5 százalékkal mérséklődik az egészségügyi alap költségvetése, így nem tudni, hogyan érhetjük el az 5,9 százalékot úgy, hogy a jelenlegi mintegy 4,6 százalék tovább csökken – mondta el Nógrádi Tóth Erzsébet.
A konferenciát itt követheti nyomon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.