A Microsoft közleménye szerint a felvásárlással bővülnek a valós idejű online video- és hanghívások lehetőségei, amely előnyös lesz a felhasználóknak, ugyanakkor további üzleti lehetőséget, s bevételi forrást jelent a Microsoftnak. A mintegy 170 millió felhasználóval, s 207 milliárd percnyi beszélgetési idővel 2010-ben a Skype úttörője az emberi kapcsolatok összekötésében.
A Microsoft és a Skype összeolvadásával az utóbbi megerősítheti globális pozícióját, a Microsoft pedig bővítheti portfólióját. A szoftveróriás közleménye szerint már korábban is nagy figyelmet szentelt a valós idejű kommunikációs csatornáknak (Outlook, Messenger, Hotmail, Xbox Live), amelyek esetében éves szinten 30 százalékos bővülést tapasztalt a harmadik negyedévben - áll a közleményben.
A Skype fut majd az összes Microsoft készüléken és szoftver plattformon, de a vállalat vállalata, hogy nem Microsoft alapú rendszereken is folytatja a Skype fejlesztéseit. A Skype egy önálló divízióvá válik a Microsofton belül, amelynek vezérigazgatója Tony Bates lesz, közvetlen felettese pedig Steve Ballmer. A vételár a Microsoft éves EBIDTA-jának 13 szorosa.
A Skype tavaly jelezte, hogy tőzsdére vonul, és a Nasdaqon be is adta a bejegyzési kérelmét, azóta folyamatosak a spekulációk egy esetleges felvásárlásról, eddig a Google-t és a Facebook-ot is szóbahozták. Egyébként a Skype tulajdonosai között olyan pénzügyi befektető társaságok találhatók, akik pár éve az eBaytől vásárolták meg a céget, miután a felvásárlás nem hozta a hozzáfűzött reményeket.
A Microsoft az akvizícióval az utóbbi évek egyik legfontosabb felvásárlását hajtotta végre. A szoftveróriás ezzel az internet-kommunikációs piacon igyekszik erősíteni pozícióit, hogy kevésbé a Windows operációs rendszer eladásoktól függjön a bevétele. A 8 milliárd dollár körüli tranzakció egyébként valószínűtlen, hogy megakadna a Microsoft torkán, lévén annak több mint 50 milliárd dollárnyi készpénzvagyona volt március végén. A Skype tavaly egyébként 860 millió dolláros árbevételt ért el, 7 millió dolláros veszteséggel.
A Microsoft múlt héten szoros együttműködést jelentett be a Blackberry okostelefonokat gyártó Research in Motionnal (RIM), amely szerint a telefonokon a jövőben nem a Google, hanem a MIcrosoft keresője, a Bing lesz az alapértelmezett kereső.
Steve Ballmer, Microsoft-vezér bejelentése szerint a jövőben további közös fejlesztések indulnak a Blackberry plattformján, amelyről azonban nem árult el további információt. Pénzügyi, és mobilipari szakértők szerint az is elképzelhető, hogy egy-másfél éven belül reális döntés lenne a Microsofttól felvásárlási ajánlattal előállni. Ballmer bejelentése szerint karácsonykor jelennek meg először azok a készülékek, amelyeken már a Bing lesz az alapértelmezett kereső.
A Microsoft legutóbbi piaci törekvései - a Skype felvásárlás és a RIM - mel történt megegyezés mellett a Nokiával való együttműködés - jelzi, hogy a vállalat próbálja kiegyensúlyozni bevételi forrásait, annak érdekében, hogy kevésbé függjön a Windows eladásoktól.
A vállalat legutóbbi közleménye szerint a fő bevételi forrást jelentő Windows forgalma 4 százalékkal 4,4 milliárd dollárra csökkent az év első három hónapjában. Az összes PC forgalom 2 százalékkal volt kevesebb. Emelkedtek viszont az online szolgáltatásokból származó bevételek, a comScore Inc. mérése szerint a Microsoft keresője, a Bing a világ harmadik legnépszerűbb keresőmotorja lett, ennek sikere azonban továbbra is a Yahoo-val közös partnerségtől függ, amely viszont 729 millió dollár veszteséget hozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.