Davide Cucino, a kamara elnöke leszögezte: számos akadály áll az európai cégek előtt, amelyek pedig sokban hozzájárulhatnának Kína fejlődéséhez. A kamara nem követel kivételes bánásmódot, de ragaszkodik ahhoz, hogy a kínai partnerekkel egyenlően kezeljék az európai cégeket. Az érdekképviselet ezért kínai-európai együttműködési szerződés megkötését sürgeti Brüsszelben, hogy tisztázódjanak a játékszabályok.
A Handelsblatt szerint a panaszok listája hosszú: a pénzügyi szektorban szektorban például külföldi bankok továbbra is legfeljebb 20 százalékos tulajdonrészt szerezhetnek kínai pénzintézetekben. Ez az EU kereskedelmi kamarája szerint túl kevés. Az építőipar terén is szerencsétlen a helyzet a telephelyfeltételek miatt. Az engedélyezéshez ugyanis a külföldi cégeknek kínai építési referenciákkal kell rendelkezniük, engedély nélkül viszont nem építkezhetnek – vagyis ez klasszikus 22-es csapdája helyzet. A kínai jog szerint az infokommunikációs beszerzéseknél a szállítóknak tájékoztatást kell adniuk a forrásaikról, ami pedig az európai cégek szerint üzleti titkok felfedését jelenti.
A kamara szeretné elérni, hogy az európai cégek minden szektorban vásárolhassanak kínai cégeket és szüntessék meg a vegyesvállalat létrehozására vonatkozó kötelezettséget. Emellett az európai cégek tisztább és átláthatóbb szabályozást szeretnének: az elmúlt hónapokban 76 esetben nyújtottak be panaszt a vállalatok, mert a vonatkozó szabályok nem voltak egyértelműek vagy visszamenőleg alkalmazták azokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.