Egy speciális kontaktlencse és egy rádióadó – ezek a fő kellékei az áttörésnek számító kísérletnek, amelynek során a tudósok olyan kijelzőket tesztelnek, amelyeket közvetlenül a páciens szemére helyeznek. A negyven perces kísérlet során az altatásban lévő nyulak szemére helyezték a speciális kontaktlencséket, majd megfigyelték, milyen hatásfokkal jelenítik meg a mindössze egyetlen képpontot, amelyet feléjük sugároznak.
Kézbe fogva a lencsék akár méteres távolságból is érzékelték a jelet, igaz, a szembe helyezve a jeladónak 2 centiméteres közelségben kellett lennie a lencsétől, mivel a test folyadékai csökkentik a vezetéknélküli hálózat hatékonyságát. Az egyszerű teszt sikeresnek bizonyult és a vizsgálatok szerint a nyulak semmilyen károsodást nem szenvedtek el a lencsék viselése során.
A fejlesztés még kezdeti szakaszban van, vagyis még eltart egy ideig, amíg – a New Scientist megfogalmazása szerint – a Terminátoréhoz hasonló szemeink lehetnek. Az azonban biztos, hogy a lencsébe épített kijelző működhet. Sőt, az egy pixelt kijelző eszköz is hasznos lehet például tréningek során, vagy hallássérültek figyelmeztetésére. A szakértők szerint a módszer hatékony lehet a cukorbetegségben vagy zöldhályogban szenvedő betegek állapotának ellenőrzésére is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.