A finn és a kanadai vállalat hanyatlása egyaránt arra vezethető vissza, hogy lemaradtak a fejlesztésben, míg azonban a Nokia vesztét a Symbian operációs rendszer okozta, addig a Blackberry gyártója az érintőképernyő terjedéséről nem vett időben tudomást.
A tavalyi visszaesést követően azonban 2012-ben mindkét vállalat újabb áttörésben bízik, s kihasználva a továbbra is dinamikusan bővülő keresletet ismét felvennék a versenyt a Samsunggal és az Apple-lel.
A RIM e hét elején jelentette be, hogy – a sikeres stratégiaváltás érdekében – bő két évtized után távozik a társaságtól operatív irányításából a Mike Lazaridis–Jim Balsillie vezetői páros, akiket a céghez négy éve csatlakozó Thorsten Heins vált a vezérigazgatói székben. A két korábbi cégvezető a felügyelőbizottságba vonul vissza, míg az új vezér feladata az lesz, hogy visszaterelje a RIM fejlődését a korábbi mederbe. A társaság ugyanis 1999 és 2009 között évente átlagosan 78 százalékkal növelte bevételét, 2007-et követően pedig egy ideig Kanada legértékesebb vállalata is volt (piaci értéke a csúcson a jelenlegi nyolcszorosára rúgott).
Miközben a RIM vezércserével próbál lendületet venni, a Nokiánál az új Microsoft operációs rendszerrel futó mobilokban bíznak, s elemzők szerint nem is ok nélkül. A Bloomberg konszenzusa alapján ugyanis a finn gyártó nagyjából 1,3 millió ilyen készüléket értékesíthetett 2011-ben, annak ellenére, hogy a telefonok Európa jelentős részében csak novemberben kerültek piacra. Szakértők szerint amennyiben valóban sikerült átlépnie tavaly az egymilliós határt a Nokiának, az elégnek bizonyulhat a befektetői bizalom visszaszerzésére. Erre pedig a finn gyártónak nagyon nagy szüksége lenne, a társaság piaci értéke ugyanis az elmúlt évben nagyjából felével, mintegy 19 milliárd dollárral csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.