Stephen Elop, a cég elnök-vezérigazgatója szerint Finnországban, Németországban és Kanadában lévő gyártótelepek zárnak be és több menedzsertől pedig megválnak. Elop, aki 2010-ben vette át a tisztségét, azért szervezi át a Nokiát, mert az Apple és a Samsung a finn vállalat kárára növelték piaci részesedésüket, és emiatt a cég értékesítése csökkent és a negyedik egymást követő negyedévben veszteségeket halmozott fel.
"A Nokia önköltségeinek csökkentésére kényszerül vagy megkockázatja, hogy akár két éven belül megszűnik – mondta a Bloombergnek Alexander Peterc, az Exane BNP Paribas elemzője Londonban. Az elemző szerint a vállalat nem folytathatja jelenlegi politikáját és most a túlélésért küzd.
Az elbocsátásokkal összefüggésben a Nokia bezárja nagy tradíciókkal rendelkező termelőüzemét a finnországi Salóban. A telephelyen csak a kutató-fejlesztő tevékenység marad meg. A németországi Ulmban működő kutató-fejlesztő központot azonban az idén szeptemberig bezárja, ami 730 munkahely megszűnésével jár.
A Nokia németországi alkalmazottainak száma ezzel a felére csökken. Bezárja még a finn vállalat a kanadai Burnaby városban működő üzemét is. A cég megerősítette, hogy eladja a Vertu luxustelefont gyártó egységét az EQT svd magántőke társaságnak (a feltételeket nem közölték). A két cég 200 millió euró összegű szerződésről tárgyalt – közölték az ügyet ismerő illetékesek a hét elején.
A Nokia a hálózatokra specializálódott Nokia Siemens Networksszel együtt globálisan 122 148 foglalkoztat. A Nokia éves működési költségeit a tervezett egymilliárd euró helyett hárommilliárddal tervezi csökkenteni. A létszámleépítéssel járó költségek viszont 2013 végéig további egymilliárd euróval terhelik meg a vállalat mérlegét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.