Az okozott tünetek az enyhe hasmenéstől, a hasi fájdalommal, lázzal vagy fehérvérsejt-szám növekedéssel járó súlyos betegségig terjedhetnek, amely akár olyan halálos szövődményekkel jár, mint a toxikus a vastagbélgyulladás, a vastagbél átfúródása és a szepszis.
De mennyire kell ezt a veszélyt komolyan venni? A jelenlegi európai és nemzetközi adatok alapján, nagyon is! A kórházi bennfekvés során szerzett Clostridium Difficile fertőzés okozta halálozások egyes brit tanulmányok alapján a betegek 2-7 százalékát érintik, ami a rettegett MRSA (népiesen húsevő baktérium) okozta halálozásokat kétszeresen meghaladja. Ugyanakkor a fertőzés előfordulási gyakorisága is nő számos európai országban.
A legveszélyeztetettebbek azok a betegek, akik hosszabb kórházi ellátásra, vagy egyéb hosszú távú ellátási formára szorulnak. Ezekben az intézményekben a kémiai és egyéb fertőtlenítésnek ellenálló kórokozó spórái a legtöbb felületen fellelhetőek, és a hosszú antibiotikumos terápián átesett, meggyengült immunrendszerű, vagy idős, esetleg egyéb súlyos betegséggel rendelkező (daganatos, veseelégtelenségben szenvedő, transzplantált) páciensek szervezetébe jutva két-három napon belül jelentkezhetnek a fertőzés tünetei.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.