A Needham & Company adatai szerint a világ legnépesebb államában az április és június közötti három hónapban 33,1 millió ilyen készüléket értékesítettek. Ez amellett, hogy 164 százalékos növekedést jelent az egy esztendővel korábbihoz képest, jóval magasabb az amerikai eladási-adatoknál is.
Az Egyesült Államokban – amely eddig a legnagyobb okostelefon-piac volt – ugyanis mindössze 25 millió készülék talált gazdára a vizsgált időszakban.
Szakértők szerint mindez azt jelenti, hogy az idén összességében a korábban vártnál is gyorsabban nőhetnek a kínai okostelefon-eladások. Az IHS iSuppli piackutató tavaly év végén még úgy számolt, hogy az idén összesen egy hajszállal több, mint 100 millió készülék találhat gazdára az országban, a második negyedéves adatok fényében azonban az sem lenne meglepő, ha a végső szám a 130 milliót is meghaladná.
A legfrissebb prognózisok szerint a világ legnépesebb államában az idén év végére 170, 2016-ra pedig 420 millió okostelefon lesz használatban.
Az ázsiai országban egyébként még a globális átlagnál is nagyobb az Android piaci részesedése: Kínában tízből hét eladott okodtelefonon a Google operációs rendszere fut. Az Android nyomasztó fölénye ellenére azonban kifejezetten sikeres negyedévet tudhat maga mögött az Apple is, amelynek részesedése az egy esztendővel korábbi 9,9 százalékról úgy ugrott 17 százalék fölé, hogy a vállalat zászlóshajója, az iPhone csak a két kisebb mobilszolgáltatónál, a China Telecomnál és a China Unicomnál kapható, a legnagyobb piaci szereplő, a 650 millió előfizetőt számláló China Mobile továbbra sem értékesíti a készüléket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.