Összesen mintegy 800 főt érintő létszámcsökkentést kíván megvalósítani az ISD Dunaferr Zrt. ebben az évben, december 1-jével pedig leállítja a gyártást a lőrinci hengerműben. Lapunknak (is) adott válaszával egyúttal a Dunaújvárosi Hírlap tegnap közzétett értesülését erősítette meg a társaság. A megszorító intézkedéseket azzal indokolta, hogy a 2008-ban indult válság kedvezőtlen hatásainak ellensúlyozására hozott eddigi intézkedések nem bizonyultak elégségesnek.
2009 áprilisában a Dunaferr már rákényszerült egy hasonló lépésre: háromszáz alkalmazottjától és száz kölcsönvett dolgozójától vált meg, további néhány száz főt pedig korkedvezményes nyugdíjba küldött. Akkor szintén az volt az indok, hogy kevés volt az előzőleg, 2008 decemberében a válság miatt megromlott működési környezetre reagálva indított intézkedéssorozat hozadéka.
A Dunaferr sem akkor, sem most nem a közvetlen leépítéshez nyúlt elsőként. 2009-ben négynapos munkahetet szeretett volna bevezetni, de kezdeményezés elbukott a szakszervezetek elutasításán. Az áprilisi, komoly létszámcsökkentéssel járó megszorító csomagtól viszont már üzleti tevékenysége hosszú távon és fenntartható módon való megtartását remélte a Dunaferr.
Az azóta eltelt lépések és mostani, újabb program alapján azonban hiába. A piaci körülmények nem javultak, miközben a jórészt személyi ráfordításokból álló fix költségek egyre nagyobb terhet jelentenek. Elsőként tehát a béremelések, valamint a 13. és 14. havi bérek elhagyásával szeretett volna spórolni a Dunaferr, de csak részeredményt ért el. Megpróbálta kihasználni a természetes fogyás (nyugdíj, kilépés) előnyeit is az elmúlt hónapokban, sőt támogatással is buzdította önkéntes távozásra az arra nyitott dolgozóit. Mostani közlése szerint lefaragott volna a kiegészítő ösztönzőkből (karácsonyi és szabadságos bér) is. Vezetése többször jelezte a létszám-optimalizálás szükségességét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.