"A levélben Áldott leváltását kérjük, a kormányt pedig figyelmeztetjük a társaságban uralkodó helyzetre" - idézi a lap a meg nem nevezett INA-forrást. Hasonló levelet küldtek a kormánynak már júniusban - emlékeztet rá a lap, hozzátéve, hogy mindezt a részvényesi szerződés megváltoztatására irányuló horvát törekvés tükrében kell vizsgálni.
A szerdán elküldött levelet Radimir Cacichoz, a kormány alelnökéhez és Slavko Linic pénzügyminiszterhez, valamint Mladen Pejnovichoz, az állami vagyonkezelő hivatal főnökéhez címezték. Ez az első lépés a részvényesi szerződés megváltoztatása felé. A horvát táborban tudatában vannak annak, hogy a döntést sokkal magasabban, politikai szinten kell meghozni, de valahonnan el kell indulni - írja a Jutarnji list.
A háború mostani fejezetét - úgy tűnik - az a kormányból érkező megjegyzés indította el, amely szerint az INA késlekedik az ez évre tervezett beruházások megvalósításával. A horvát igazgatósági tagok ugyanis felelősséggel tartoznak a vállalat üzletviteléért, amelyben az állam közel 45 százalékkal a második legnagyobb részvényes, de állításuk szerint nincs befolyásuk arra. A Mol 49 százalék tulajdonjoggal rendelkezik a cégben.
A horvát kormány azonban a lap szerint nem sokat tehet. Áldott leváltását a horvátok felvethetik az üléseken, de ott leszavazzák őket. Másfelől mi tulajdonosként kérhetjük a közgyűlés szavazását, de ott is leszavaznak majd bennünket - írja a Jutarnji list anonim kormányforrásra hivatkozva.
Az országos napilap az INA keddi igazgatósági üléséről azt közölte, hogy Áldott Zoltán az ülés elején a mobiltelefonok átadására szólította fel a horvát tagokat, akik először ellenszegültek, de az ülés elnapolásától tartva végül átadták készülékeiket. A mobiltelefonokat azonban mindhárom horvát tag a saját titkárnőjére bízta, mert attól tartottak, hogy a magyarok "szkennelik", ellopják a készülékben tárolt adatokat. Ez a részlet is bizonyíték arra, hogy mekkora a bizalmatlanság és bizonyos mértékben a paranoia az igazgatóság tagjai között - írta a Jutarnji list.
A megbeszélés angolul folyt és a Jutarnji értesülései szerint Áldott Zoltán úgy vélte, hogy a felvetések a Mol ellen irányulnak, s a Mol helyett más részvényest keresnek a horvátok.
A Poslovni dnevnik állítása szerint Radimir Cacic már egy hete felkérte a Molt, hogy készítse elő javaslatait a részvényesi szerződés megváltoztatásával kapcsolatosan, ugyanakkor hozzáteszik, hogy ezt a Mol nem erősítette meg a lapnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.