A polimerek, a mickrochipek és a LED-ek terén elért óriási fejlődés segítségével mostanra elérhető közelségbe került az "elektromos bőr" forgalmazása. Ezek a testre vagy akár testbe ültethető ultravékony, rugalmas elektronikák forradalmasíthatják az orvosi diagnosztikát, és ráadásul világító tetoválások megrajzolására is alkalmasak – írja a Tecca.
Hogy pontosan milyen termékekben találkozhatunk a rugalmas bőrrel, az egyelőre titok, az viszont biztos, hogy az MC10 ősszel a Reebokkal közreműködésben piacra dobja az újdonságot. A start up újítása, hogy a polimerbe ágyazott elektronika immár nyúlik is és nem pusztán hajlítható. A vállalat már most forgalmaz olyan rugalmas tapaszokat, amelyekkel vezetéknélküli hálózaton továbbítható a szívveréssel és a légzéssel kapcsolatos információ. A vállalat emellett rugalmas katétereket is fejleszt, amelyeket a testbe építve nagy felbontású térképek készíthetőek a szívről, ezzel segítve a rendellenességek folyamatos felderítését.
A The New York Times szerint a technológia fejlődése óriási változást hoz majd az egészségügybe. A Proteus nevű brit cég például hamarosan elindítja digitális egészségügyi visszajelzési rendszerét, amely egyrészt bőrre ragaszható elektronikából, másrészt homokszem méretű mikrochippel szerelt kapszulákból áll. A gyomornedvek által hajtott eszköz egy külső érzékelőnek továbbítja, mit érzékel odabent. A Sano Intelligence mikrotűket szerel tapaszokba, amelyekkel folyamatos információkat szerez a véráramról. A start upok máris azon gondolkoznak, hogyan oszthatják meg minél gyorsabban és könnyebben az így megszerzett adatokat. A Nike már el is kezdte ezt, a Nike+ termékek leírásában olvasható, hogy a cég begyűjtheti az intelligens sporteszközök által megszerzett adatokat, de hogy azután mi lesz ezek sorsa, az nem világos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.