Az erre vonatkozó támogatási irányvonalat, amelynek szövege a Handelsblatt rendelkezésére áll, a szövetségi kormány csütörtökön hagyja jóvá. "Az áramdíj-kompenzációval a németországi munkahelyek megőrzéséről van szó. Hiszen a megoldással biztosítjuk az áramintenzív ipar versenyképességét. Csak azokat a vállalatokat támogatjuk, amelyeknél fennáll a veszély, hogy a magas energiafogyasztás és a nemzetközi versenyben elfoglalt helyzetük miatt külföldre települnek. Ezzel egyértelmű vonalat húzunk" - nyilatkozta Philipp Rösler szövetségi gazdasági miniszter a Handelsblattnak.
A támogatási irányelv 2013 januárjától lép hatályba. Az újév kezdetével kezdődik egyben az európai emissziókereskedelem harmadik periódusa. A vállalatok az emissziókereskedelemtől függő áramköltségeik 85 százalékát kapják kompenzációként. E kompenzáció mértéke 2020-ra 75 százalékra csökken. A szövetségi gazdasági minisztérium becslése szerint az áramdíj-kompenzáció éves költsége kereken 350 millió eurót tesz ki. A költségek finanszírozása még nincs véglegesen tisztázva.
Különösen a nagyfogyasztók érzik meg az áramdíj emelkedését. A kompenzációs szabályozásból az alumínium, az acél és a vörösréz gyártói profitálnak majd, valamint a vegyi és a papíripar cégek. Összességében 13 szektor és hét részszektor vállalatai érintettek, amelyek összesen 830 ezer munkahely megőrzéséhez járulhatnak hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.