A Peugeot tavaly júliusban jelentette be, hogy a korábbi leépítéseket az Aulnay-i gyár bezárása és összesen további 8 ezer dolgozó elbocsátása követi. Az autógyári dolgozókat képviselő CGT szakszervezet bíróságon támadta meg a tervet arra hivatkozva, hogy a menedzsment nem tájékoztatta megfelelően a dolgozókat. Az érdekvédelmi szervezet ma részleges győzelmet könyvelhetett el azzal, hogy a párizsi fellebviteli bíróság megerősítette: a PSA Faurecia nevű leányvállatának alkalmazottait nem informálták kellő mértékben a tervekről.
Ugyanakkor a PSA egészét érintő átalakítási terveket nem teszi semmissé, sőt – a cégvezetés szerint – nem is késlelteti a bírósági döntés. A PSA szóvivője közölte: az ítéletnek megfeleleően azonnal megkezdik a tárgyalásokat a Faurecia érintett szakszervezeteivel, miközben a PSA-dolgozókkal esedékes tárgyalások a tervek szerint haladnak. A PSA nem módosította a tárgyalások lezárására korábban meghatározott határidőt, a Reuters emlékeztet arra, hogy február-márciusban esedékes az egyeztetések befejezése. Annyi biztos, hogy a bírósági döntés nyomán a teljes restrukturálás csak a Faureciával való tárgyalások lezárását követően zárulhat le.
Az iparügyi minisztériumból a termelés felfuttatásáért felelős minisztériummá átnevezett tárca illetékesei a Le Figaro érdeklődésére tegnap délelőtt nem tudták megbecsülni, mekkora kárt okozhat az anyagi nehézsegekkel küzdő konszern számára a reform késleltetése. A Peugeot a tervek szerint 2015-re térne vissza a nyereséges zónába, a délelőtti kereskedésben a döntés nyilvánosságra hozatala után mindenesetre gyengülni kezdett az autógyártó árfolyama.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.