„Békés megyében, amely az elsők között áll át a digitális adások vételére, 25 ezer háztartást keresnek fel az NMHH munkatársai, hogy segítsenek az átállásban. A megyeszékhelyen mintegy 2500 rászorulóhoz látogatnak el a felmérők” – tudatta az NMHH. A digitális átállás elsősorban azokat érinti, akik jelenleg előfizetési díj nélkül, szoba- vagy tetőantennával televízióznak, és kizárólag az M1, az RTL Klub és a TV2 adásait látják.
Ezek a tévénézők a hagyományos földfelszíni (analóg) adást veszik, amelyet 2013 folyamán, a jelzett ütemezésben, fokozatosan felvált a korszerű digitális adás. Ezért e háztartások készülékeit át kell állítani a digitális vételre, máskülönben televízióadás nélkül maradnak. Az átálláshoz nem kell új televíziókészüléket vásárolni. A megye kisebb településein, például Kertészszigeten és Medgyesbodzáson már végeztek a munkával. Az első digitális vételi eszközök beszerelése a megyében várhatóan május közepétől kezdődhet.
„A digitális átállás folyamata megközelítőleg 6-8 milliárd forintba kerül. Ez többek között tartalmazza az átállás technológiai hátterének kialakítását, a lakossági tájékoztatást, illetve a lakossági igények felmérést és a jogosultak set-top-box-szal történő ellátást is. A szükséges pénzügyi hátteret a hatóság az elmúlt években alatt gyűjtötte össze a saját bevételeiből, így áttételesen a piaci szereplők finanszírozzák a digitális átállás költségeit” – közölte a NMHH.
Konkrétan az Inter Media Group Kft.-vel kötöttek egy 1,9 milliárd forintos keretszerződést a kommunikációs feladatok elvégzésére, valamint a Nézőpont Intézet tulajdonában lévő Kutatópont Kft.-vel a digitális átálláshoz kapcsolódó országos piacfelmérés harmadik ütemének lebonyolítására egy 31 millió forintos megállapodást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.