Az új megállapításoknak azért is van jelentőségük, mert bár embereken új vírusfertőzéseket május 8-a óta nem jelentettek, a szakemberek nem zárják ki azok újabb feltűnését. Az új H7N9-et már a kezdetektől a korábbi madárinfluenza-vírusoknál is veszélyesebbnek, gyorsabban mutálódónak tartják.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint eddig 131 megerősített emberi fertőzés történt, amelyekből 36 volt halálos kimenetelű. Egy kivételével valamennyi a szárazföldi Kína területén történt.
Dr. Maria Csu Hua-csen egyetemi docens a South China Morning Post című hongkongi lapban arról tájékoztatott, hogy bizonyítva látják: emlősök között is terjedhet a vírus. A Science tudományos magazinban közölt tanulmány szerint a kutatók görényeket használtak kísérleteikhez. A lappangási időt ugyancsak viszonylag hosszúnak találták.
Csu szerint a halálos fertőzéseket nem indokolja a vírus ereje, s azt valószínűsítik, hogy a halállal végződött eseteknél az illetők egészségi állapotában fennálló más körülmények játszhattak közre.
A kutatók felhívták a figyelmet arra, újra kell gondolni az élőbaromfi-piacok szabályozásának kérdését. Megjegyezték, hogy Hongkong kiválóan járt el e helyzetben, továbbá jól működik az 1998-ban bevezetett "megfigyelő programja", amely a helyi tenyésztésű és az import baromfinak a ketrecektől a vásárlóig terjedő vertikumát ellenőrzi. Csakúgy, ahogy a kisállat-kereskedéseket, a parkokat és az emberi környezetben élő vadmadarakat is figyelik.
Korábbi jelentések szerint a kínai baromfiágazatnak körülbelül 40 milliárd jüan (6,5 milliárd dollár) kárt okozott az új vírus, amely először a keleti országrészben ütötte fel a fejét, és eddig Sanghajban, valamint néhány környező tartományban maradt meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.