Az orvosok és ápolók mellett gyakorlatilag az összes kórházban, szak- és háziorvosi rendelőben dolgozó alkalmazott bére emelkedik, beleértve a mentés, a betegszállítás és a vérellátás területén tevékenykedőket is.
A műszaki-gazdasági területen dolgozó mintegy 23 ezer ember – adminisztrátorok, karbantartók, informatikusok, munkaügyisek stb. – viszont idén is kimaradnak a fizetésemelésből, holott az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesülete (EGVE) szerint legalább 10 százalékkal meg kellene emelni a fizetésüket ahhoz, hogy ne fokozódjon a szakemberhiány ezen a területen is az egészségügyi intézményekben.
Az egyes egészségügyi dolgozók és egészségügyben dolgozók illetmény- vagy bérnövelésének, valamint az ahhoz kapcsolódó támogatás igénybevételének részletes szabályairól szóló kormányrendelet szerint a visszamenőleges béremelés fedezetét az intézményeknek meg kell igényelniük a fenntartó GYEMSZI-n keresztül a finanszírozó egészségbiztosítótól.
A jogszabály-tervezethez készült hatásvizsgálati lap szerint az intézkedés végrehajtásához szükséges költségvetési forrás az Egészségbiztorsítási Alap költségvetésében rendelkezésre áll. Ez – ugyancsak a hatásvizsgálati lap szerint – valamivel több, mint 21 milliárd forint. Ebből a korábbi bejelentések szerint az általános orvosok és rezidensek havi bruttó 10 ezer forintot, a szakorvosok bruttó 40 ezer forintot kapnak. Az egyéb felsőfokú végzettséggel rendelkező egészségügyi szakemberek (pszichológusok, logopédusok, vegyészek, biológusok) alapbére ugyancsak havi bruttó 10 ezer forinttal emelkedik. A legnagyobb, havi bruttó 75 820 forintos béremelésnek a klinikai gyógyszerészek örülhetnek. A szakdolgozók közül a diplomások bruttó 35-41 ezer, a középfokú végzettségűek bruttó tízezer forinttal többet vihetnek haza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.