A Neckermann forgalma 11,1 milliárd forint volt tavaly, adózás utáni eredménye pedig 128,9 millió forint. Ez bevételben egymilliárd forintos csökkenést jelent, míg nyeresége 607 millió forint volt 2011-ben. Az IBUSZ-nak például 12,1 milliárd forintról 11,3 milliárd forintra csökkent a bevétele, de adózás utáni eredménye 132 millió forintról 162-re nőtt. „A charterezés nagy árbevétellel kecsegtet, de jelentős a kockázata. Óvatosabbak lettek a cégek” – mondta lapunknak Molnár Judit. A Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének (MUISZ) szóvivője hozzátette: a korábbi csődök hátterében az állt, hogy az utazási irodák a piac igényéhez képest a kelleténél sokkal több charter járatot és garanciális szállás kapacitást kötöttek le.
Szakértők szerint idén tovább folytatódhat a piac koncentrálódása az utazási irodák körében. Jelenleg 16 utazási vállalkozás szerepel a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal feketelistáján, őket egy évre eltiltotta utazásszervezői tevékenységtől. A tavalyinál kevesebb, összesen 15,2 milliárd forint vagyoni biztosítékot igazoltak 2013-ra a Magyarországon letelepedett, vagyoni biztosíték szolgáltatására kötelezett utazási irodák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.