„A patikusok többsége tapasztalatunk szerint elsősorban bankhitelben gondolkodik, ám a piaci kínálat megteremtését nehezítette az a speciális helyzet, hogy a bankoknak vállalkozói hitellel tulajdonképpen egy magánszemélyt kell finanszírozniuk” – mondja Csonka Tibor, az OTP Business ügyvezető igazgatója.
Az OTP a héten kapcsolódott be a patikai hitelprogramba, amely iránt eddig csak takarékszövetkezetek érdeklődtek, ráadásul az elmúlt időben több patikus is jelezte: sikertelenül próbált hitelt felvenni az államilag támogatott hitelkonstrukció refinanszírozására kijelölt pénzintézeteknél.
Csonka Tibor az MFB-vel közös konstrukcióról elmondta, hogy azt minden, a tulajdonszerzési programban érintett gyógyszerész igényelheti egy évtől egészen az kedvezményes konstrukcióban előírt 10 éves futamideig, a kölcsön maximális összege pedig elérheti a 60 millió forintot is. A 3,7 százalékos kamattámogatásnak köszönhetően 3-4 százalékos kamattal felvehető hitelhez a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. nyújt kezességet a tőke 80 százalékának erejéig.
Az év végéig meghirdetett banki konstrukciót várhatóan elsősorban azok veszik igénybe, akik a legalább 25 százalékos tulajdoni hányadot szeretnék elérni, de a banknál nem zárják ki, hogy lesz, aki már most bebiztosítja a három év múlva kötelező 50 százalékos tulajdoni részesedését is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.