A projekt célja a kórházak, a szakrendelők, valamint a patikák működésére vonatkozó felülvizsgálati rendszer kialakítása.
A projektgazda Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség-és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) a programot konzorciumi együttműködésben valósítja meg a Semmelweis Egyetemmel, a Debreceni Egyetemmel és a ’Gyógyszerészi Gondozásért’ Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társasággal, akiket nyílt pályázat keretében választott ki.
Az akkreditáció alapjául szolgáló standardok nem azonosak a nemzetközi minőségügyi szabványokkal és a szakmai munkára vonatkozó szakmai irányelvekkel, protokollokkal. Ebben a szisztémában a betegellátás biztonságának növelése a prioritás, így a betegellátás olyan alapvető folyamatait hivatott szabályozni, mint a betegfelvétel, -átadás, a különböző betegbiztonsági kockázatok vagy a nem várt események kezelése, a gyógyszerelés rendje, a betegjogok érvényesülése. Mindezekkel a rendszer kidolgozói szerint nem csak a betegbiztonság javítható, de az indokolatlan költségek is csökkenthetők.
A program másik, speciális eleme a gyógyszerészi gondozás, miután az egészségügyi ellátórendszer egyik jelentős hatékonysági problémája, hogy a gyógyszeres terápiák eredményessége nem éri el a kívánatos szintet. Ennek két fő oka a gyógyszerek nem megfelelő alkalmazása, valamint a beteg-együttműködés hiánya. Magyarországon évente 60 millió gyógyszerész-beteg találkozás történik, ezért a patikusoknak alapvető szerepük lehet a hatékonyság növelésében.
Az akkreditációt nem lesz kötelező megszerezniük az intézményeknek, gyógyszertáraknak, de aki részt vesz a minősítésben, az egy logóval is megkülönböztetheti magát a többiektől.