Ebből egyelőre kevés csapódik le Budapesten. A KSH negyedéves adatai szerint márciusig mindössze 13,7 ezer vendégéjszakát köszönhetnek a fővárosi hotelek a kínaiaknak és ez is közel 30 százalékos növekedést jelent. Japánból és a Koreai Köztársaságból is nagyságrendileg több turista érkezett. Ugyanakkor a nemzetközi turisztikai szervezetek Kína kiutazó forgalmának dinamikus növekedésére számítanak a következő években. Tavaly közel 59 millió kínai turista tett nemzetközi utazást, ezek mintegy 41 százaléka utazik Északkelet-Ázsián kívülre, utóbbiak közel 31 százaléka, azaz 7,5 millió fő utazik Európába. Közép- és Kelet-Európa részesedése az európai beutazásokból 33,5 százalék. Ez 2,5 millió kínai turistát jelent a régiónak éves szinten. „A 16 ország együttes megjelenítése sokkal hatásosabb, mintha egyenként próbálnának kitűnni a Kínában is hatalmas reklámzajból. Fontos cél, hogy az erősen szabályozott kínai turisztikai piacon minőségi és megbízható piaci szereplőként lépjen fel a közép-kelet-európai országok egyesülése” – közölte a Magyar Turizmus Zrt.
A csúcstalálkozón többször is elhangzott, hogy a nehézkes vízumügyintézés és a közvetlen légi kapcsolat hiánya jelenti a fejlődés legnagyobb akadályát. Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár elmondta, hogy mindkét témában előrehaladott tárgyalások folynak. Emlékezetes azonban, hogy a 2012-ben leállított Peking-Budapest járat ráfizetéses volt, Esetleges megszüntetése már korábban is felmerült.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.