A budapest.hu honlapon olvasható előterjesztés szerint a 3-as metróvonal felújítása halaszthatatlanná vált, a vonal megújítása a működési és az utasbiztonság "magas kockázatú veszélyeztetettsége" miatt sem halasztható, a 2014-2020 közötti költségvetési ciklusban meg kell kezdeni.
Az előterjesztésben a metróvonal rekonstrukciójának és északi meghosszabbításának előkészítésére vonatkozó fejlesztési megállapodás megkötésére tesznek javaslatot, amelynek indoka a feladathoz kapcsolódó 1,2 milliárd forintos önkormányzati költségvetési forrás rendelkezésre bocsátása. Az összköltség idei előirányzata 361 millió forint.
A dokumentum szerint ha a Budapest Közlekedési Központ (BKK) július 8-áig nem köti meg a tervezői szerződést, akkor az uniós támogatási szerződésben biztosított, a fejlesztésre jelenleg rendelkezésre álló 635 millió forintos uniós támogatás is elvész.
A testület várhatóan tárgyalja a távhőrendelet módosításáról szóló javaslatot is. Az előterjesztés szerint a főváros területén működő távhőszolgáltatók a hőellátási módtól függetlenül kötelesek megfizetni a Főtáv Zrt.-nek az általános hődíjtarifát. Mint a javaslatban ismertetik, a távhőszolgálatás hőátalakítással és hőátalakítás nélkül valósulhat meg, a két tarifa azonban eltér egymástól.
Eddig az olcsóbb, teljesítményalapú tarifát kevesen vették igénybe. Néhány gazdasági társaság piacszerzési céllal, a hődíjban rejlő különbséget kihasználva igyekszik rávenni a közös képviseleteket saját üzemeltetésű hőközpont létesítésére. A Főtávnak csaknem 5 milliárd forinttal csökkenne a hődíjárbevétele, ha minden lakossági fogyasztó tarifát váltana, intézmények esetén pedig további 785 millió forint bevételkiesés keletkezne - olvasható a javaslat indoklásában.
A városligeti építési szabályzatról szóló javaslatban ismertetik: a kormány elkötelezte magát amellett, hogy Budapesten hat kiemelkedő jelentősegű kulturális intézmény számára új épületeket emel, a Liget Budapest fejlesztés részeként.
A képzőművészet, az építészet, a néprajz, a zene és a fotográfia múzeumainak elhelyezését tervezik a Városligetbe, a már ott működő múzeumok és egyéb közintézmények mellé, a közpark teljes rehabilitációjával együtt. A tervezetben kitérnek arra is, hogy a Városliget közlekedésére vonatkozó javaslatok elsősorban a terület környezeti állapotának javítását szolgálják. A Kós Károly sétány tervezett lezárása, az Állatkerti körúton a járműforgalom korlátozása jelentősen csökkenti a zajterhelést és a levegőszennyezést. A gépjárműforgalom korlátozása mellett a terv a közösségi közlekedés fejlesztését preferálja.
A testület elé kerülhet a szociális parcellák kialakításával kapcsolatos előterjesztés is. A Fővárosi Közgyűlés tavaly decemberben kijelölte a csepeli köztemető tartalék területét szociális parcellák létesítésére és a kialakításukra 150 millió forintot biztosított.
Az előkészületek során azonban több problémával is szembesültek, és az előterjesztés szerint január elsejéig a beruházás nem oldható meg jogszerűen, ezért új terület kijelölése szükséges. A javaslat szerint a decemberi határozatot hatályon kívül kell helyezni, és ki kell jelölni az Újköztemető területét szociális parcellák létesítésére. A beruházás várható költsége 189 millió forint.
A testület ezek mellett zárt ülésen tárgyalhat a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nonprofit Kft. ügyvezetőjének megválasztásáról, fővárosi kitüntető díjak adományozásáról, valamint a Főgáz részvényeinek értékesítésére vonatkozó javaslatról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.