A Polyter-Mix MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a kivitelezési munkák befejeződtek, a műszaki átadás májusban megtörtént, a használatbavételi engedély jogerőre emelkedett. A telephely-fejlesztési program költsége meghaladja a 131 millió forintot, az EU a beruházáshoz 92 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott az Új Széchényi terv Regionális Operatív Program (ROP) kis- és közepes vállalkozások versenyképességét segítő pénzügyi keretéből.
A Körösladány gazdasági szempontból a leghátrányosabb helyzetű (LHH) magyarországi kistérségek közül a szeghalmiban található. A kormány a térségeket szabad vállalkozási zónákba sorolta, ahol a fejlesztési programokkal pályázó vállalkozások a beruházási költségek hetven százalékára nyerhetnek EU támogatást.
A szabad vállalkozási zónában működő Polyter-Mix a többlet kedvezményeknek köszönhetően több, egymásra épülő, kisebb összegű fejlesztési programot valósított meg 2010 és 2014 között. A most záruló telephely-fejlesztési program nem az első a Polyter-Mix EU támogatással megvalósuló beruházásai közül. A társaság 2010 óta a Regionális Operatív Program keretéből elnyert támogatásból három telephely-fejlesztési programot valósított meg, a beruházások összes költsége 428 millió forint volt, az elnyert brüsszeli támogatás összege 241 millió forint.
A hulladékfeldolgozás és újrahasznosítás a kormányzat által is felismert fejlesztési célterület, pozitív ökológiai hatásai mellett az iparág egyre több embernek ad munkát. A Polyter-Mix Körösladány egyik jelentős foglalkoztatója, a dolgozók száma 33, többségük helyi lakos. A társaság árbevétele évről évre emelkedik, 2009-ben 101 millió forint volt, 2013-ban 312 millió forintra bővült - áll a közleményben.
MTI-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.